Rekonstrukce bytového domu, Praha 8 - Libeň

Doba realizace:2015
Photo: Rekonstrukce bytového domu, Praha 8 - Libeň

Bytový dům se nachází  v městské části Libni v Praze 8. Jedná se o typový panelový řadový dům typu VVÚ-ETA z roku 1990 o 8 nadzemních podlažích a 1 podzemním podlaží. V každém z  podlaží se nachází 2 bytové jednotky, celkem je  tedy v domě  umístěno 16 bytových jednotek. Jeho celková zastavěná plocha je pouze 249m2. Bytový dům má obdélníkový půdorys a plochou střechu a je podsklepen v celé své zastavěné ploše. 

Naše společnost realizuje v tomto domě rozsáhlou rekonstrukci společných prostor, která byla zahájena v lednu 2015.

Součástí rekonstrukce  1.PP je výměna dlažby, kompletní rekonstrukce sklepních kójí, kde původní nevyhovující přepážky jednotlivých kójí byly nahrazeny zděnými příčkami s novými dveřmi s kvalitním kováním. Dále byla provedena výměna oken, nové rozvody TUV a SV a výměna elektroinstalací.

Ve vstupním, tedy 1.NP proběhla výměna dlažby, byly osazeny nové vnitřní dvoukřídlé dveře, opraveny povrchy stěn a dále byla realizována prosklená stěna s luxfery zajišťující přístup denního světla do vstupních prostor domu.

V prostorách 1.NP a – 8. NP bude realizována nová podlahová PVC krytina, provedena oprava povrchů stěn a jejich výmalba a výměna schodišťových madel včetně nového nátěru zábradlí.

Součástí rekonstrukce je také kompletní výměna svislých rozvodů TUV a SV a dodávka nového výtahu, který má výrazně větší vnitřní prostor a je vybaven systémem zpětného získávání elektrické energie ze svého provozu.

V domě byla realizována  také oprava vnějších stěn 1.NP a schodišťových stěn a byly provedeny terénní a sadové úpravy včetně vysazení 2 nových stromů.