Slavnostní otevření výrobního závodu společnosti DGPack v Prostějově

Datum: 8.3.2019
obrázek
Proběhlo slavnostní otevření nového závodu DANAFLEX v Prostějově

Začátek března patřil v průmyslovém areálu v Prostějově slavnostnímu otevření nového výrobního závodu firmy Danaflex, který je největším ruským výrobcem flexibilních obalů používaných zejména v potravinářském a drogeristickém průmyslu. Závod společnosti DGPack bude ročně vyrábět až 15 tisíc tun těchto obalů a zaměstná přes 200 pracovníků.

Slavnostní akce otevření závodu proběhla za účasti ministra průmyslu Ruské federace pana Denise Manturova, prezidenta Tatarstánu pana Rustama Minnichanova a ministryně průmyslu České republiky paní Marty Novákové. Vlastního zahájení výroby se ujal prezident společnosti Danaflex, pan Ayrat Bashirov.

Naše společnost Heberger CZ byla generálním dodavatelem tohoto projektu. Rozsah prací zahrnoval také zpracování kompletní prováděcí dokumentace včetně TZB systémů, a to jak pro vlastní objekty, tak pro výrobní technologii. Výrobní závod je tvořen třípodlažní kancelářskou budovou, jednopatrovou výrobní halou, vysokoregálovým a vnějším krytým skladem, dále několika vnějšími technologickými celky, zpevněnými plochami a vnějším parkovištěm. V průběhu výstavby byly ve spolupráci s investorem optimalizovány jednotlivé stavební konstrukce a TZB systémy za účelem dosažení moderního technického řešení a optimalizace provozních nákladů.

Více o celé stavbě si můžete přečíst zde